תמא 38

unnamed

תמ"א 38 להגנה מרעידות אדמה – תכנית להשבחת הבניין

תכנית מתאר ארצית מס' 38 גובשה בתחילת העשור השני של שנות האלפיים על מנת למנוע מצבים של רעידות אדמה. הדבר נעשה באמצעות שינוי טכניקת הבנייה, כאשר הפוקוס הוא בבניינים שנבנו לפני שנת 1980, אז עיקר הבנייה היה על עמודים.

תמ"א 38 מאפשרת לכם לבנות בטכניקה שתממש הגנה מרעידות אדמה

הדבר נעשה באמצעות בנייה תוך כדי מגורי הדיירים או באמצעות הרס כולל של הבניין ובנייתו מחדש. במקרה הראשון, כמובן, הדיירים יכולים להמשיך לגור בבניין, והשיפוץ, כולל הנחת הפיגומים וצביעת הבניין נעשה תוך כדי התנהלותם בבניין. הנחת חומרים חזקים ומייצבים, תומכי עמודים ושאר כלים שיסייעו בתחזוקת הבניין תתבצע אף היא תוך כדי המגורים. האפשרות השנייה היא הרס הבניין, ובה אתם כדיירים ממנים עורך דין שמתנהל מול עורך דינו של הקבלן. שכר עורך דין הדיירים, השכירות שהם ייאלצו לשלם כשהם יועברו למגורים ארעיים ושאר הוצאות הפרויקט ימומנו על ידי הקבלן. בניית הבניין מחדש תתבצע תחת לוח זמנים קבוע עם פרקים ידועים מראש.

הזדמנות לשיפור חזות הבניין

נופלת בחלקיכם הזדמנות לשפץ את הבניין גם מבחינה עיצובית משום שכאשר בניין בנוי בטכניקה חדשה הוא בנוי גם בצורה שלא פיללתם לראות בעבר, או לפחות לא ביום חתימת החוזה מול הקבלן. בניין חדש הוא בניין עם חדר מדרגות נוח ומרווח יותר, מרפסות שמש, וצביעה בטכניקה חסרת פשרות שתיקח את הבניין לכם היישר אל דור העתיד.

הזדמנות להעלאת שווי הנכס והשכונה כולה

כאשר פרויקט כזה מאושר באזורכם, זהו יום חג לא רק לקבלנים שלכם אלא גם לכם. פרויקט תמ"א 38 מביא עמו בדרך כלל בשורות נוספוץ כמו בניית מרכזי מסחר וחינוך חדשים אשר מעלים את קרנו של האזור ומייקרים את שוויו של כל נכס שנמצא בו. אם לפני 15 שנים כשנכנסתם לגור בבניין לא תיארתם לעצמכם שמשהו טוב ייצא מכך מבחינה כלכלית, הפרויקט הזה ייתן BOOST רציני לבית שלכם ויאפשר לכם לסחור בו או להשכיר אותו בתעריפים שלא דמיינתם שתוכלו לגבות בעבר.

לפרטים נוספים ומידע מורחב על תמ"א 38 ניתן לפנות אלינו או לעיין במידע באתר האינטרנט!

 

לפרטים נוספים מלאו פרטים

השארת תגובה