תמ"א 38

unnamed

תמ"א 38 מציב סטנדרטים חדשים בבניין המגורים והופך אותו לחדיש ומתאים להווה

אם אתם מעוניינים בבניין בעל מראה חדיש ומשודרג שיעלה את שוויו ויוקרתו, החוק בא לקראתכם בעניין ומציע לכם לעשות את בחינם. קראתם נכון: על פי חוק אתם רשאים לשפץ את בניינכם ולעצבו מחדש ללא תשלום. הדבר מתבצע בהתאם לתכנית המתאר הארצית ה- 38 במספר להגנת העורף מרעידות אדמה. על מנת לדעת אם אתם זכאים להטבה, עליכם להתייצב בעירייה, במועצה האזורית שלכם או בוועדת התכנון (שבדרך כלל נמצאת במועצה האזורית, ואם לא, רק שם ידעו להכווין אתכם למיקומהּ). שם, ימסרו לכם מידע בהתאם לגוש-חלקה בו נמצא הבניין האם הוא זכאי או לא זכאי לתכנית מתאר תמ"א 38. במידה והוא זכאי, תוכלו לבחור בין 2 מסלולים:

  • בנייה תוך כדי מגורים.
  • הרס הבניין ובנייתו מחדש.

בנייה תוך כדי מגורים

במסלול זה יתבצעו עבודות החיזוק של הבניין מפני רעידות אדמה בשעה שתגורו בקומות שלכם. הפיגומים יונחו ליד החלונות שלכם והעבודות תתבצענהּ במהלך היום בזמנים שיתוכננו עמכם (למשל בזמנים בהם אתם בעבודה והילדים בגנים ובבתי הספר, כשהפועלים מניחים את הכלים בסביבות השעה 16:00 אחה"צ). יתרון המסלול הוא בפרקי הזמן המהירים שלו ובחוסר הצורך לבצע תכנון לוגיסטי. אספקת הפרויקט מיידית, ובתוך כמה חודשים תמצאו שמבניין רכבת שנבנה לפני 1980, יהפוך בניינכם למודרני ללא כל זכר למה שהיה בו קודם.

בנייה על בסיס הרס הבניין

מסלול ייחודי בו הקבלן מגיע אתכם לסיכומים משפטיים אפריוריים לגבי פינוייכם, תשלום על שכר הדירה הזמני שלכם בפתרון המגורים בו תשהו בזמן הפרויקט, ואפילו מימון עורך דינכם (קראתם נכון, לא אתם אלא הקבלן ישלם על שכר הטרחה של עורך דינכם כדיירים מאורגנים). בפרויקט כזה אתם חותמים על פרקי זמן בהם יתבצעו שלבי הפרויקט, כולל זמני החזרתכם כדיירים לבניין החדש לאחר שנבנה.

התמורה לקבלן איננה כספית, ואיננה מגיעה מכם

המדינה היא שמעניקה את התמורה לקבלן. היא מעניקה לו זיכיון לבנות עוד 2 קומות לעצמו, ולעתים יותר. לעתים תיבנה קומה אחת לכל היותר וקומת העמודים תוענק לקבלן. כך, יוצא שאתם כדיירים הרווחתם בניין חדש, משודרג ומוכן לספיגת רעידות אדמה, והקבלן הרוויח בית בחינם ללא צורך לשלם על הקרקע.

 

 

לפרטים נוספים מלאו פרטים

השארת תגובה